• 1402/11/04 - 15:10
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی بررسی کرد:

جشنواره‌ «تقدیر از پژوهشگران برتر» و توجه صنعت کارگزاری به «پژوهش»

محمد اسماعیل فدایی‌نژاد، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: «ورود کارگزاری‌ها به عرصه پژوهش قابل توجه است که در حال حاضر افزایش نیز پیدا کرده است. در این میان کانون کارگزاران بورس می‌تواند نقش تاثیرگذاری در هدایت پژوهشگران به سمت موضوعات مرتبط یا صنعت کارگزاری و در نهایت توسعه پژوهش در این خصوص داشته باشد که البته ایجاد نشریه علمی کانون نیز گامی در همین راستا است. انتشار مقالات شرکت‌های کارگزاری در نشریات تخصصی نیز اقدامی ارزشمند است که از افزایش توجه کارگزاری‌ها به مساله پژوهش طی سال‌های جدید حکایت دارد.»

به گزارش روابط عمومی کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی با بیان این موضوع که پژوهش باید دغدغه‌ای پیرو مسأله باشد، گفت: پژوهش‌ها به دو دسته زمینه‌ای و کاربردی تقسیم می‌شوند. پژوهش زمینه‌ای، پژوهشی است که زمینه پژوهش‌های کاربردی را فراهم‌ می‌آورد و از این نظر دارای اهمیت خاصی است.

 محمد اسماعیل فدایی‌نژاد اضافه کرد: البته اغلب پژوهش‌ها در حوزه مدیریت مالی، پژوهش‌های کاربردی هستند، در راستای تولید علم جدید باید به سمت پژوهش‌های زمینه‌ای نیز حرکت کنیم.

او در خصوص نقش کانون کارگزاران بورس در توسعه پژوهش اظهار کرد: این کانون می‌تواند نقش تاثیرگذاری در هدایت پژوهشگران به سمت موضوعات مرتبط یا صنعت کارگزاری و در نهایت توسعه پژوهش در این خصوص داشته باشد.

فدایی‌نژاد بیان کرد: یکی از اقدامات مهم کانون کارگزاران بورس در حوزه پژوهش، استفاده از نتایج تحقیقات کاربردی و ارزنده پژوهشگران در صنعت کارگزاری و پشتیبانی مادی و معنوی از این پژوهشگران است. وجود نشریه علمی کانون نیز گامی در همین راستا است.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی افزود: کانون کارگزاران بورس می‌تواند در چاپ و انتشار این پژوهش‌ها گام موثری بردارد به نحوی که بازارسرمایه ایران، نهادها و شرکت‌های بورسی نیز بتوانند از نتایج این تحقیقات بهره‌مند شوند.

او پشتیبانی کانون کارگزاران بورس از تحقیقات و پژوهش‌ها را زمینه‌ای برای کمتر شدن مطالب تکراری دانست و گفت: در نظر داشته باشید که سمت و سوی تحقیقات باید توسعه‌ای باشد و هر پژوهشگر باید تلاش کند چیزی به دانش مالی بی‌افزاید.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تاکید کرد: برگزاری جشنواره تقدیر از پژوهشگران، علاوه بر تشویق متخصصان برای انجام مطالعات تازه، به رشد دانش تخصصی و ایجاد نوآوری در صنعت مالی کمک می‌کند.

فدایی‌نژاد با طرح این موضوع که کارگزاری‌ها یکی از بازوهای مهم بازار سرمایه هستند، تصریح کرد: ورود کارگزاری‌ها به عرصه پژوهش قابل توجه بوده و در حال حاضر افزایش پیدا کرده است. انتشار مقالات شرکت‌های کارگزاری در نشریات تخصصی نیز اقدامی ارزشمند است که از توجه کارگزاری‌ها به این مساله طی سال‌های جدید حکایت دارد. 

  • گروه خبری : اخبار بورس,اخبار داخلی
  • کد خبر : 567

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید