• 1402/12/12 - 12:53
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در نشستی با حضور ریس مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس؛

دغدغه‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی واکاوی شد + عکس

امروز صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی عضو کانون طی نشستی دغدغه‌ها و مسایل خود را با ریس مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیران ارشد این مرکز در میان گذاشتند و پیرو موضوعات مختلفی مانند، ماده 15 دستورالعمل فعالیت بازارگردانی؛ نحوه تامین مالی این صندوق‌ها؛ نحوه سفارشگیری؛ دامنه مظنه؛ منابع و ... به بحث و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش روابط عمومی کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، امروز ‌شنبه 12اسفند ماه، جمعی از کارگزاران و مدیران صندوق‌های اختصاصی بازارگردانی عضو کانون در نشستی با حضور علی اکبر ایرانشاهی، ریس مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس و اوراق بهادار؛ سیاوش پرویزی نژاد، ریس اداره امور صندوقهای سرمایه‌گذاری و ابوالفضل کارگذار، رییس اداره بازرسی صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس، همچنین دبیرکل و مدیران ارشد کانون کارگزاران بورس به طرح مسایل روز و دغدغه‌های مربوط به صندوق‌های سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی پرداختند.

بررسی مسایل مربوط به، ماده 15 دستورالعمل فعالیت بازارگردانی در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران؛ نحوه تامین مالی این صندوق‌ها؛ نحوه سفارشگیری؛ دامنه مظنه؛ منابع و ... تنها برخی از محورهایی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

عظیم ثابت، دبیرکل کانون کارگزاران در این نشست با اشاره به چالش‌های صندوق‌های اختصاصی بازارگردانی بیان کرد: در حال حاضر این مسایل در کارگروهی تخصصی با حضور مدیران صندوق‌ها و کارگزاران عضو کانون مورد واکاوی قرار می گیرد که از ابتدای امسال حدود 10 جلسه از آن برگزار شده است.

علی اکبر ایرانشاهی، ریس مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این نشست ضمن پاسخ به پرسش‌ها و دغدغه‌های مدیران و نمایندگان صندوق‌های اختصاصی بازارگردانی، از امکان بررسی بیشتر دستورالعمل فعالیت بازارگردانی و نیز امیدنامه و اساسنامه این صندوق‌ها خبر داد.  

یادآور می‌شود، کانون کارگزاران بورس در تلاش است ضمن تشکیل سلسله نشست‌هایی با حضور ارکان و مسولان بازار‌سرمایه، همراه با شرکت‌های کارگزاری عضو خود بتواند در راستای کاهش دغدغه‌های صنعت کارگزاری و ایجاد راه حل برای توسعه آن گام بردارد، در همین راستا کانون کارگزاران بورس تاکنون با مدیران عامل فرابورس، بورس تهران، معاونت‌ها و مدیران ارشد سازمان بورس و بورس کالای ایران و ... جلسات همفکری را برگزار کرده است. 

  • گروه خبری : اخبار بورس,اخبار داخلی
  • کد خبر : 580
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

تصاویر