• 1402/05/25 - 11:11
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نخستین شماره فصلنامه حقوقی کانون کارگزاران بورس منتشر شد

نخستین شماره از فصلنامه حقوقی کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار تدوین و در اختیار اعضای کانون کارگزاران قرار داده شد. هدف از انتشار این فصلنامه آشنایی با مسائل و مشکلات حقوقی صنعت کارگزاری و ارائه پیشنهادات به اعضا جهت پیشگیری از اختلافات و همچنین حل و فصل اختلافات است.

به گزارش روابط عمومی کانون کارگزاران بورس، اولین شماره از فصلنامه حقوقی کانون کارگزاران به تازگی منتشر و برای تمامی اعضا ارسال شده است. این فصلنامه گامی است برای کمک به آشنایی بیشتر شرکت‌های کارگزاری در خصوص موضوعات حقوقی بازار سرمایه.  

هر شماره از این فصلنامه شامل: نمونه پرونده‌های کمیته سازش بدون ذکر نام افراد حقیقی و حقوقی است که ذیل هر پرونده نیز نکات حقوقی مربوط به همان پرونده آمده است؛ همچنین، آمار کمیته حل اختلاف جهت اطلاع از اختلاف میان شرکت کارگزاری و کارمند در خصوص صدور نامه خروج نیز در فصلنامه گنجانده شده است؛ بررسی موضوعات مبتلا به شرکت‌های کارگزاری نیز یکی دیگر مواردی است که در این فصلنامه مورد واکاوی قرار می‌گیرد.

 

در بخشی از نخستین فصلنامه حقوقی که به تازگی منتشر شده است، می‌خوانیم: «بازار سرمایه در سال‌های اخیر روندی رو به رشد داشته و این موضوع موجب ورود اشخاص حقیقی و حقوقی به بازار‌سرمایه شده است. این امر در عین حال که موجب رشد و ارتقای بازار سرمایه می‌شود، سبب بروز اختلافات میان کارگزار و مشتری هم می گردد. در این میان، کانون کارگزاران به عنوان یک تشکل صنفی خودانتظام، مشارکت در تعالی و ارتقای بازار سرمایه در تمام ابعاد و نیز افزایش دانش تخصصی فعالان بازار سرمایه را در دستور کار داشته و در این راه به طور مستمر به بررسی نارسایی‌های موجود و تلاش در جهت رفع آن‌ها می‌پردازد. از جمله این نارسایی‌ها که مورد اتفاق کلیه کارشناسان بازار سرمایه است، مشکلات حقوقی و ضعف مقررات و رویه‌های موجود است که در چند سال اخیر، تشدید این مسئله را به تبعیت افزایش تعداد فعالان بازارسرمایه و نیز حجم معاملات، شاهد هستیم.»

  • گروه خبری : اخبار بورس,اخبار داخلی
  • کد خبر : 507

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید