• 1402/11/21 - 10:20
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دبیرکل کانون کارگزاران بورس مطرح کرد :

مزایای راه‌اندازی بازار نوآفرین کدامند؟

دبیرکل کانون کارگزاران ضمن بررسی مزایای بازار نو‌آفرین بیان کرد: باتوجه به شرایط رو به رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و تاثیر آن بر اقتصاد، بازار نوآفرین در آینده نزدیک از سودآوری متعادلی برخوردار خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی کانون کارگزاران بورس به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، عظیم ثابت دبیرکل کانون کارگزاران بورس در رابطه با مزیت راه‌اندازی بازار نوآفرین، گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار به همراه ارکان‌های زیر مجموعه خود در راستای گسترش عمق معاملات بازار سهام نیاز است فعالیت‌های توسعه‌ای را افزایش دهد.

او با بیان این که شرکت فرابورس در راستای توسعه فعالیت‌های معاملاتی خود تصمیم به راه‌اندازی بازار نوآفرین گرفته، گفت: باتوجه به شرایط رو به رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و تاثیر آن بر اقتصاد، این بازار تازه تاسیس از سودآوری به نسبت بالایی در آینده برخوردار خواهد بود.

دبیرکل کانون کارگزاران تصریح کرد: بازار نوآفرین در دو قالب رشد و دانش‌بنیان طراحی شده و قرار است مطابق دستورالعمل عرضه شرکت‌های سهامی عام در بازار رشد و شرکت‌های سهامی خاص، نوآور و فن‌آور در بازاردانش‌بنیان عرضه شوند.

ثابت تصریح کرد: بازار نوآفرین به تدریج موجب توسعه بازار فرابورس، تسریع در روند تامین مالی و پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان، افزایش رقابت و... خواهد شد.

دبیرکل کانون کارگزاران در پایان گفت: گام‌هایی که در حوزه دستورالعمل شرکت‌های دانش‌بنیان برداشته شده، موجب تسریع روند پذیرش این شرکت‌ها می‌شود.

  • گروه خبری : اخبار بورس,اخبار داخلی
  • کد خبر : 575

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید