• 1401/10/07 - 14:39
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دبیر کل در نامه‌ای از رییس سازمان بورس درخواست کرد:

حذف محدودیت‌ معاملاتی پرسنل شرکت‌های کارگزاری و ارکان در خصوص معاملات بورس کالا

دبیر کل کانون کارگزاران در نامه‌ای از رییس سازمان بورس و اوراق بهادار خواست تا محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های معاملاتی ناظر بر معامالات پرسنل شرکت‌های کارگزاری و کارکنان ارکان بازار سرمایه در خصوص معاملات در بورس کالای ایران برداشته شود.

به گزارش روابط عمومی کانون کارگزاران بورس واوراق بهادار، محمد رضا دهقانی احمد آباد در این نامه مواردی را در راستای مرتفع کردن محدودیت های خرید خوردو از بورس کالا توسط اشخاص مذکور مطرح کرده است که شامل موارد زیر است:

1 - باتوجه به اینکه معاملات خودرو در بورس کالا به صورت حراج باز بوده و درج هر قیمتی برای تمامی مشتریان بدون محدودیت امکان پذیر است، کارکنان شرکت‌های کارگزاری و ارکان بازار سرمایه در این نوع معاملات مزیتی نسبت به سایرین ندارند و امکان تضییع حقوق مشتریان متصور نیست.

2 - با توجه به تصمیم دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر افزایش عرضه عمومی خودروهای داخلی و خارجی در بورس کالا ایران با هدف حذف واسطه‌ها، محدودیت معاملاتی اشخاص مزبور باعث خواهد شد. خرید خودرو از طرق دیگر امکانپذیر نباشد و این ممنوعیت موجب سلب یکی از حقوق عمومی افراد تلقی می‌شود.

3 - با توجه به محدودیت ثبت درخواست برای هر کد ملی، امکان سودجویی و واسطه‌گری و خرید متعدد خودرو توسط کارکنان شرکت‌های کارگزاری همچون سایر مشتریان از بین خواهد رفت.

4 - وجود محدودیتهایی از این دست موجب استفاده از کد ملی دیگران شده و زمینهساز نقض قوانین و مقررات حوزه مبارزه با پولشویی و کاهش شفافیت بازارهای مالی می‌شود.

دهقانی احمد آباد در این نامه از رییس سازمان بورس خواست تا دستورات لازم برای لغو محدودیت معاملات کارکنان شرکت‌های کارگزاری و ارکان بازار سرمایه در بورس کالا ایران را مبذول کند.

برای مطالعه متن کامل نامه به پیوست زیر مراجعه کنید.

/uploads/1/2022/Dec/28/نامه دبیرکل بورس کالا_10.pdf

  • گروه خبری : اخبار بورس,اخبار داخلی
  • کد خبر : 444

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید