• 1401/08/02 - 13:10
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
واحد آموزش کانون اعلام کرد:

آغاز دور جدید ثبت نام دوره‌های گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای بازارسرمایه

واحد آموزش کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار از شروع ثبت نام و آغاز برگزاری دوره‌های جدید آموزشی عمومی و گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای بازارسرمایه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، اطلاعیه شروع ثبت نام و آغاز برگزاری دوره‌های جدید آموزشی آمادگی آزمون‌های گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای بازارسرمایه شامل آموزش برای آمادگی آزمون «اصول بازارسرمایه» نوبت 15، «ویژه دارندگان مدارک CFA برای دریافت گواهی‌نامه اصول بازارسرمایه» نوبت 13، «ویژه مشمولان قبولی مشروط به تک درس» گواهی‌نامه اصول بازارسرمایه و گواهی‌نامه تحلیلگری بازارسرمایه نوبت 41 در سامانه رسمی آموزش کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار اعلام شده است.

لازم به ذکر است، ثبت نام دوره آموزشی آمادگی آزمون «اصول بازارسرمایه» از روز گذشته آغاز شده و به مدت یک ماه ادامه دارد، همچنین ثبت‌نام در دوره‌های دیگری که در بالا آمده است به ترتیب از دوم آذر ماه، یک آبان و دو دوره آخر 25 مهرماه آغاز و به طور آنلاین برگزار می‌شوند.

دوره آمادگی آزمون اصول بازارسرمایه، یکی از پر طرفدارترین دوره‌ها به شمار می‌رود. این دوره 75 ساعته به داوطلبان شرکت در آزمون گواهی‌نامه اصول بازارسرمایه کمک می‌کند تا دانش و مهارت خود را در پاسخگویی به سوالات تستی مواد درسی هفت‌گانه این آزمون افزایش دهد.

داوطلبینی که موفق به قبولی در این آزمون می‌شوند، گواهی‌نامه اصول بازارسرمایه را دریافت خواهند کرد. این گواهی‌نامه پایه‌ای ترین گواهی‌نامه بازارسرمایه بوده و ارزش حرفه‌ای این گواهی‌نامه در پیش‌نیاز بودن آن برای اخذ 6 گواهی‌نامه دیگر بازار سرمایه است.

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مدرسان، نام دروس، شهریه و جزییات بیشتر این دوره‌ها همچنین اطلاع از نحوه و زمان برگزاری دیگر دوره‌ها به سامانه آموزش کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در اینجا مراجعه کنند.   

یادآور می‌شود، واحد آموزش کانون با کسب مجوزهای مربوطه و فعالیت حرفه‌‌ای در حوزه آموزش و  نیز با قبول مسئولیت از سازمان بورس و اوراق بهادار با برگزاری دوره‌‌های متنوع آموزشی برای مخاطبان با انگیزه‌ های متفاوت، از دوره‌های عمومی مختص سرمایه‌‌گذاران و تمامی علاقه‌‌مندان به بازار‌سرمایه و دوره ‌های آموزشی پیشرفته و تخصصی‌‌تر تا برگزاری دوره‌‌های کاربردی و ... در راستای تربیت نیروی متخصص حوزه بازارسرمایه تلاش می‌کند. 

در حال حاضر افراد جهت پذیرش مسئولیت، اخذ سمت، انجام برخی وظایف، مدیریت در نهادهای مالی و تشکل‌های خود انتظام اعم از شرکت‌‌های کارگزاری، سبدگردان، تأمین سرمایه، مشاور سرمایه‌گذاری، بورس ‌ها و بازارهای خارج از بورس، شرکت‌‌های سرمایه‌‌گذاری و هلدینگ‌‌ها ضروری است گواهی‌نامه حرفه‌‌ای مربوطه را اخذ کنند.

 کانون در راستای تسهیل فرآیند اخذ این گواهی‌نامه های حرفه‌ای کلاس‌های آمادگی آزمون‌‌های بازار سرمایه را برای متقاضیان اخذ گواهی‌نامه ‌ها برگزار می‌‌کند؛ البته این موضوع تنها یکی از فعالیت‌های آموزشی کانون به شمار می‌آید.

  • گروه خبری : اخبار داخلی
  • کد خبر : 430

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید