لیست اخبار صفحه :11
دیدار دبیرکل جدید با رؤسای کارگروه‌های کانون

دیدار دبیرکل جدید با رؤسای کارگروه‌های کانون

دبیرکل جدید کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار طی نشستی با روسای کارگروه های این کانون دیدار کرد و در این دیدار ضمن تاکید بر ارائه خروجی این کارگروه ها حول محورهای مرتبط توسط روسای کارگروه به هیئت مدیره کانون گفت: ضروری است برای رسیدن به نتیجه مطلوب با توجه به وجود موضوعات مشترک در این کارگروه‌ها تعامل و ارتباط کافی بین آنها وجود داشته باشد؛ همچنین مسائل و موضوعات هر کارگروه ‌در سایر کارگروه‌ها مطرح و اطلاعات به اشتراک گذاشته شود.

ششمین دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار انتخاب شد
با استعفای دهقانی احمدآباد؛

ششمین دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار انتخاب شد

محمدرضا دهقانی احمدآباد هفته پیش و با گذشت حدود 2 سال فعالیت در کانون کارگزاران از سمت دبیرکلی استعفا داد و در چهارصد و شصت و چهارمین جلسه هیئت‌ مدیره کانون کارگزاران، عظیم ثابت به سمت دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار انتخاب شد.

همایش تخصصی سامانه مؤدیان و قانون پایانه‌های فروشگاهی
کانون کارگزاران برگزار کرد؛

همایش تخصصی سامانه مؤدیان و قانون پایانه‌های فروشگاهی

این همایش با محوریت بررسی پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان و بررسی نرم‌افزارهای ارسال صورتحساب الکترونیکی و نحوه اجرای آن در روز شنبه 16 اردیبهشت‌ماه در بستر کلاس مجازی آموزش کانون کارگزاران با شرکت مدیران عامل و مدیران مالی شرکت‌های عضو کانون برگزار شد.

بازی برد- برد کارگزاران چگونه است؟
یادداشت دبیرکل کانون کارگزاران در روزنامه دنیای اقتصاد؛

بازی برد- برد کارگزاران چگونه است؟

در سال‌هایی که شاهد رکود در بازار سرمایه کشور هستیم، ۴۰ تا ۵۰‌ درصد شرکت‌های کارگزاری دچار حاشیه زیان می‌‌‌شوند. حاشیه خالص صنعت کارگزاری گاه به ارقامی کمتر از سربه‌سر میل پیدا می‌کند. در عین حال همچنان شرکت‌های سودده‌‌‌ نیز در این صنعت حضور دارند؛ به‌خصوص شرکت‌هایی که عمده فعالیت آنها در حوزه بورس‌کالای ایران است. چرایی این مهم نیز به اثرپذیری کمتر این شرکت‌های کارگزاری از رکود بازار اوراق بهادار بازمی‌گردد. بنابراین می‌‌‌توان این‌گونه استنباط کرد که صنعت مذکور متشکل از شرکت‌های سودده و زیان‌‌‌ده است. علاوه بر این، در دوره‌‌‌های مختلف زمانی هم بعضا مشاهده می‌شود که تعداد زیان‌‌‌ده‌‌‌ها با توجه به سمت و سوی رونق و رکود بازار سرمایه با تغییراتی همراه می‌شود.

سه برنامه کانون کارگزاران در سال 1402 + فیلم

سه برنامه کانون کارگزاران در سال 1402 + فیلم

محمدرضا دهقانی احمدآباد مطرح کرد: ارتقای نقش نظارتی کانون کارگزاران بر روی اعضا، توسعه سامانه کاریابی در بازار سرمایه و تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت کارگزاری، مهم‌ترین اهدافی هستند که امسال علاوه بر امور جاری کانون به آن‌ها خواهیم پرداخت.

از بحران تولید تا چالش‌های صنعت کارگزاری
دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار بررسی کرد:

از بحران تولید تا چالش‌های صنعت کارگزاری

محمدرضا دهقانی احمد آباد با اشاره به آسیب‌های بخش تولید کشور گفت: اگر این بخش تقویت شود، همه مشکلات اقتصادی به مرور اصلاح می‌شوند. شیوه‌های موجود کارآمد نیست و باید به دنبال روش‌های جدیدی برای تقویت تولید باشیم. او با اشاره به صنعت کارگزاری ادامه داد: باید مدل کسب و کاری به غیر از کارمزد معاملات برای این شرکت‌ها تعریف شود تا بتوانند هزینه‌های صنعت کارگزاری را پوشش دهند. طی ۱۲ سال گذشته مدل کسب و کاری که کارگزاران از ابتدا داشتند دستخوش تغییر شده، به طوری که بخشی از فعالیت‌هایشان به شرکت‌ها و نهادهای مالی دیگر محول شده و منابع درآمدی کارگزاران کاهش یافته و خطوط کسب و کار و منابع جدیدی برای صنعت تعریف نشده است.