سه برنامه کانون کارگزاران در سال 1402 + فیلم

به گزارش روابط عمومی کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، محمدرضا دهقانی احمدآباد، دبیرکل کانون کارگزاران بورس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) ضمن تبریک سال نو به جامعه سهامداران، بیان کرد: همچون سایر ارکان بازار سرمایه که به دنبال عمق بخشیدن به این بازار هستند، کانون کارگزاران نیز این نقش را ایفا خواهد کرد.

وی در تشریح برنامه‌های کانون کارگزاران در سال ۱۴۰۲ گفت: برنامه‌های کانون برای سال جاری در ۳ بخش خلاصه می‌شود؛

۱_ ارتقای نقش نظارتی کانون کارگزاران بر روی اعضای خود؛ در این راستا مجموعه برنامه‌هایی در دست اجرا داریم که از مهم‌ترین این برنامه‌ها می‌توان به بحث رتبه‌بندی شرکت‌های کارگزاری اشاره کرد. امیدواریم با کسب موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار، امسال اولین رتبه‌بندی را در فرمت جدید برای کارگزاری‌ها داشته باشیم تا هم به ارتقای صنعت و هم به تقویت نقش نظارتی کانون کمک شود.

۲_ توسعه سامانه کاریابی در بازار سرمایه؛ امیدواریم با توسعه این سامانه، کاریابی در بازار سرمایه تسهیل شده و کلیه نهادهای مالی بتوانند دسترسی سریع‌تری به رزومه متقاضیان اشتغال در نهادهای مالی وابسته به بازار سرمایه داشته باشند. همچنین از طریق این سامانه، می‌توان با معرفی صنعت مالی کشور به دانشجویان و دانشگاهیان، پلی برای ورود و جذب افراد مستعد و متخصص و مدیریت نیروی انسانی در این بازار باشیم.

۳_ تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت؛ که این برنامه از سال گذشته آغاز شد. هدف این است که پژوهش‌های دانشگاهی را مساله‌محور کرد تا هم معضلی از بازار سرمایه برطرف کند و هم ارتباط آموزشی بهتری را با جامعه دانشگاهی داشته باشیم. علاوه بر این برنامه‌ها، امور جاری کانون هم انجام خواهد شد.

دهقانی در خاتمه تصریح کرد: امیدوارم امسال، اتفاقات خوبی برای تمامی مردم ایران علی‌الخصوص فعالان بازار سرمایه، رقم بخورد.

{author_name}
تصویر نویسنده :

فیلم ها

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید