لیست اخبار صفحه :9
همایش تخصصی سامانه مؤدیان و قانون پایانه‌های فروشگاهی
کانون کارگزاران برگزار کرد؛

همایش تخصصی سامانه مؤدیان و قانون پایانه‌های فروشگاهی

این همایش با محوریت بررسی پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان و بررسی نرم‌افزارهای ارسال صورتحساب الکترونیکی و نحوه اجرای آن در روز شنبه 16 اردیبهشت‌ماه در بستر کلاس مجازی آموزش کانون کارگزاران با شرکت مدیران عامل و مدیران مالی شرکت‌های عضو کانون برگزار شد.

بازی برد- برد کارگزاران چگونه است؟
یادداشت دبیرکل کانون کارگزاران در روزنامه دنیای اقتصاد؛

بازی برد- برد کارگزاران چگونه است؟

در سال‌هایی که شاهد رکود در بازار سرمایه کشور هستیم، ۴۰ تا ۵۰‌ درصد شرکت‌های کارگزاری دچار حاشیه زیان می‌‌‌شوند. حاشیه خالص صنعت کارگزاری گاه به ارقامی کمتر از سربه‌سر میل پیدا می‌کند. در عین حال همچنان شرکت‌های سودده‌‌‌ نیز در این صنعت حضور دارند؛ به‌خصوص شرکت‌هایی که عمده فعالیت آنها در حوزه بورس‌کالای ایران است. چرایی این مهم نیز به اثرپذیری کمتر این شرکت‌های کارگزاری از رکود بازار اوراق بهادار بازمی‌گردد. بنابراین می‌‌‌توان این‌گونه استنباط کرد که صنعت مذکور متشکل از شرکت‌های سودده و زیان‌‌‌ده است. علاوه بر این، در دوره‌‌‌های مختلف زمانی هم بعضا مشاهده می‌شود که تعداد زیان‌‌‌ده‌‌‌ها با توجه به سمت و سوی رونق و رکود بازار سرمایه با تغییراتی همراه می‌شود.

سه برنامه کانون کارگزاران در سال 1402 + فیلم

سه برنامه کانون کارگزاران در سال 1402 + فیلم

محمدرضا دهقانی احمدآباد مطرح کرد: ارتقای نقش نظارتی کانون کارگزاران بر روی اعضا، توسعه سامانه کاریابی در بازار سرمایه و تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت کارگزاری، مهم‌ترین اهدافی هستند که امسال علاوه بر امور جاری کانون به آن‌ها خواهیم پرداخت.

از بحران تولید تا چالش‌های صنعت کارگزاری
دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار بررسی کرد:

از بحران تولید تا چالش‌های صنعت کارگزاری

محمدرضا دهقانی احمد آباد با اشاره به آسیب‌های بخش تولید کشور گفت: اگر این بخش تقویت شود، همه مشکلات اقتصادی به مرور اصلاح می‌شوند. شیوه‌های موجود کارآمد نیست و باید به دنبال روش‌های جدیدی برای تقویت تولید باشیم. او با اشاره به صنعت کارگزاری ادامه داد: باید مدل کسب و کاری به غیر از کارمزد معاملات برای این شرکت‌ها تعریف شود تا بتوانند هزینه‌های صنعت کارگزاری را پوشش دهند. طی ۱۲ سال گذشته مدل کسب و کاری که کارگزاران از ابتدا داشتند دستخوش تغییر شده، به طوری که بخشی از فعالیت‌هایشان به شرکت‌ها و نهادهای مالی دیگر محول شده و منابع درآمدی کارگزاران کاهش یافته و خطوط کسب و کار و منابع جدیدی برای صنعت تعریف نشده است.

اطلاعیه

اطلاعیه

مجوز تاسیس و فعالیت شرکت کارگزاری «پارس نمودگر» (سهامی خاص) لغو شده است.

هفتمین گواهینامه کاربردی کانون گامی برای رفع نیاز صنعت کارگزاری
مدیر آموزش کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار خبر داد:

هفتمین گواهینامه کاربردی کانون گامی برای رفع نیاز صنعت کارگزاری

مدیر آموزش کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار از تصویب هفتمین گواهینامه کاربردی این کانون «مدیر مالی شرکت‌های کارگزاری» با هدف رفع نیاز صنعت کارگزاری به مدیران مالی، خبر داد.