از آنجا که کلاس‎های مرتبط با دوره‎های مجازی کانون به صورت غیر‎حضوری و از طریق بستر اینترنت ارائه می‎گردد، در جهت بهره‎بردن بهینه و حداکثری از کلاس‎ها، لطفاً موارد ذیل رعایت شود:

1- بستر اینترنت با حداقل سرعت 256 کیلوبیت بر ثانیه مورد نیاز است. (برای دوره‎ هایی که امکان بهره‎ گیری از تصویر استاد از طریق وب ‎کم می‎باشد، حداقل سرعت 512 کیلوبیت بر ثانیه می‎باشد.)

2- دانش ‎پذیران از تمامی مرورگرهای موجود مانند: Firefox، Google Chrome، Internet Explorer، Safari،Microsoft Edge و ... می‎توانند جهت اتصال و ورود به کلاس استفاده نمایند. ترجیحاً از مرورگرهای Firefox و Chrome استفاده شود. هم‎چنین به منظور جلوگیری از مشکلات احتمالی، نسبت به بروز بودن مرورگر خود اطمینان حاصل نمایید.

3- افزونه‎ ی Adobe Flash Player می‎بایست بر روی مرورگر مورد استفاده نصب شده باشد. جهت دریافت افزونه روی این لینک کلیک کنید. (در صورت استفاده از افزونه‎ های دیگر برای اجرای فرمت فلش، نیاز به نصب این افزونه نیست.)

4- در هنگام اتصال و حضور مجازی در کلاس، وب‎ کم رایانه‎ای که از آن استفاده می‎کنید را (در صورت وجود) غیر‎فعال کرده و از آن استفاده ننمایید.

5- جهت استماع بهینه ‎ی صدای استاد از بلندگو و یا هدفون مناسب استفاده نمایید. (قبل از شروع کلاس از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل نمایید).

6- در صورت امکان طرح سؤال به صورت غیر‎نوشتاری در کلاس مجازی و از طریق صوت، عملکرد میکروفون رایانه‎ی خود را از قبل بررسی نمایید.

7- در زمان اتصال به کلاس ترجیحاً از سایر نرم‎ افزارها استفاده ننمایید.