021-84087
  • 1401/04/23 - 16:08
  • - تعداد بازدید: 327
  • - تعداد بازدیدکننده: 289
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

مجمع عمومی سالیانه کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار؛ روز گذشته چهارشنبه ۲۲ تیرماه ۱۴۰۱ ، مجمع عمومی سالیانه کانون کارگزاران در سالن آمفی تئاتر ساختمان مطهری سازمان بورس و اوراق بهادار و با حضور بیش از ۷۵ درصدی اعضا برگزار شد.

شاخص

دیروز 22 تیر ماه؛

مجمع عمومی سالیانه کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار برگزار شد

بررسی عملکرد کانون کارگزاران به نقل از دبیرکل

 

به گزارش روابط عمومی کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار؛ روز گذشته چهارشنبه ۲۲ تیرماه ۱۴۰۱ ، مجمع عمومی سالیانه کانون کارگزاران در سالن آمفی تئاتر ساختمان مطهری سازمان بورس و اوراق بهادار و با حضور بیش از ۷۵ درصدی اعضا برگزار شد.

استماع گزارش هيئت مديره به مجمع و گزارش حسابرس/ بازرس قانوني كانون؛ تصويب صورت‌های مالی در سال مالی منتهي به 1400/12/29 ؛ انتخاب حسابرس/ بازرس قانوني براي سال مالي منتهي به 1400/12/29 ؛ انتخاب اعضاي هيئت مديره؛ انتخاب روزنامه كثيرالانتشار و ساير مواردي كه در صلاحيت مجمع عمومي عادي باشد، خلاصه دستور جلسه در این نشست بودند که مورد بررسی قرار گرفتند.

12 عضو جدید به کانون آمدند

محمدرضا دهقانی احمدآباد، دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در این جلسه با اشاره به عملکرد و دستاوردهای کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار بیان کرد: در سال ۱۴۰۰ دوازده صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی به اعضای این کانون اضافه شدند. به طوری که اعضای کانون کارگزاران در انتهای سال گذشته شامل ۱۰۸ شرکت کارگزاری، ۶۸ صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی،۳ شرکت سبدگردان و ۲ شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری بوده است.

او اضافه کرد: طی سال مالی گذشته ۲۰۸ جلسه در قالب ۱۳ کمیته تدوین و جلسات هيئت مديره و جلسات مشترک با سازمان بورس و ارکان بازار برگزار شد. در این مدت مکاتبات کانون رشد ۲.۵ برابری داشته و نیز حل و فصل اختلافات با سرعت بالاتری نسبت به قبل انجام شده است.

دهقانی احمدآباد تصریح کرد: پرونده‌های در جریان کمیته سازش است مجموعه در ابتدای سال ۱۰۱ پرونده  و در انتهای سال ۵۱ پرونده بوده است؛ همچنین کل پرونده‌های وارده در سال گذشته ۶۹۶ پرونده و کل پرونده های مختومه سال ۷۴۶ پرونده اعلام شد، که نسبت به سال ۱۳۹۹، ۸۳ پرونده بیشتر بود.

تنوع 2 برابری دوره‌های آموزشی

دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با اشاره به کاهش مخاطبان آموزش در قیاس با عملکرد بی سابقه و صدور گواهینامه های آموزشی ادامه داد: عملکرد آموزش کانون بر اساس تعداد دوره ۱۶۷ عدد دوره و نسبت به سال قبل ۳۸عدد دوره بیشتر بوده، همچنین ارزیابی عملکرد بر حسب تنوع موضوع ۵۷ عدد دوره بوده که نسبت به سال ۹۹ تنوع ۲ برابری داشته است.

او افزود: اما تعداد مدارک صادر شده در سال ۱۴۰۰  نسبت به سال ۱۳۹۹ برای گواهینامه پذیرش سفارش مشتریان کالا ۷۷۰نفر گواهینامه بیشتر بوده است، این آمار برای گواهینامه‌های پذیرش سفارش مشتریان اوراق بهادار با تعداد 205، معامله‌گر برخط گروهی با 123، نظارت کنترل داخلی با 351 و معامله‌گری بازار سرمایه با 485 نفر افزایش گواهینامه رو به رو بوده است.

نتیجه انتخابات هیئت مدیره کانون‌ کارگزاران ؟

بر اساس این گزارش، در انتهای این جلسه اعضای کانون کارگزاران، نمایندگان خود را برای کرسی هیئت مدیره انتخاب کردند. بر اساس رای گیری های انجام شده، کارگزاری فیروزه آسیا با ۸۳ رای کارگزاری صبا تامین با ۶۹ رای ، شرکت کارگزاری آرمون بورس با ۵۸ رای ، کارگزاری ایساتیس پویا با ۵۶ رای ، شرکت کارگزاری بانک دی با ۵۴ رای، کارگزاری حافظ با ۵۴ رای و شرکت کارگزاری بانک سپه با ۵۱ به ترتیب بیشترین آرا را کسب کرده و به این صورت جزو منتخبان اعضا کارگزاران انتخاب شدند.

انتهای پیام/

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 79
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

تصاویر

بنر IMG_8112 IMG_8108